איזה כיף שהגעת לכאן!

אני אבישג אמיר.

אמא ל 3 בנות מדהימות, מתהדרת בתואר #סבתאבישג,

נשואה לדובי – חבר, שותף, ואהוב וביחד איתו  הפכתי להיות מגשימת חלומות סדרתית.

היום אני מאוהבת במקצוע שלי ובעשייה שלי ושמחה לחלוק את חיי בין ישראל לאירופה. בגיל 50 התחלתי קריירה של מורה בכירה ליוגה – לגוף ולפנים, הקמתי עם דובי ריזורט לאירוח ולסדנאות הנמצא… בכפר קטן, על גדת נהר, בקרואטיה לשם אני מביאה קבוצות קטנות לשבוע שאני קוראת לו "סדנופש" – סדנה משולבת בנופש עם תרגולי יוגה, מדיטציה, סדנאות, הרצאה, המון טיולים בטבע המהמם ותפריט בריא ומפנק.

הקורונה הרחיקה אותי מגן העדן שלי, בקרואטיה והתחלתי להפיק ולהנחות סדנאות גם בישראל וגיליתי שהקסם יכול להתרחש גם בסופשבוע ואפילו ביום אחד, גם בארץ.

אני גאה ללוות נשים בתהליכי שינוי, הבראה והתפתחות בתוכנית ליווי אישית.

אבל איך כל זה התחיל?

התחלתי לרקוד בגיל חמש! בגיל 12 הייתי ילדה מאוד גבוהה ומאוד רזה והצמיחה המהירה גרמה לעמוד השדרה שלי להתעקם כמו "ביסלי" או כפי שזה נקרא בשפה המקצועית: עקמת בגב.
מסלול חיי הביא לי הרבה התמודדויות עם כאבים גופניים ובאותו זמן רצון עז והשקעה רבה וממושכת להמשיך להיות בתנועה ולהגשים את החלום להיות רקדנית. בין השאר חוויתי שבר בכף הרגל, סדק בעמוד השדרה (כתוצאה מהעקמת שהזכרתי), אסטמה ועוד פציעות, תאונות ותקלות בדרך להגשמת החלום שלי.

העיסוק בתנועה הפגיש אותי עם מחול מודרני, בסגנונות שונים, עם בלט קלאסי, אומנויות לחימה ותיאטרון מחול. הכאב בגוף הפגיש אותי בגיל צעיר עם יוגה, פלדנקרייז ועם טכניקת פילאטיס וכל זה כבר לפני למעלה מ- 30 שנה! כך קרה שחוויתי פנים רבות ומגוונות מעולם התנועה. עד היום מלווה אותי זיכרון חזק של עשייה אינטנסיבית במקביל להתמודדות עם כאבים רבים בגופי.

העיסוק בתנועה לימד אותי לחיות עם הכאב ולחפש דרכים להקל על עצמי.
בעבר היו לי כפות רגליים שטוחות (פלאטפוס, בשפה המקצועית) וגיליתי שבעזרת תרגול נכון אני יכולה להקטין את מידת הנעליים בחצי מספר, להגביה את קשת כף הרגל ולשנות לטובה את היציבה וכתוצאה מהשינוי – כל כך הרבה דברים השתנו (לטובה) בגוף שלי ונפרדתי מהרבה כאבים. 

שנים רבות עסקתי לפרנסתי בתיאטרון בובות אבל תמיד שילבתי בלו"ז השבועי שלי סוגים שונים של תנועה ופעילות גופנית. בגיל 50 החלטתי להקשיב לקריאה של הלב שלי לחזור ולעבוד "עם הגוף", להתמקצע ולקבל הסמכה כמורה ליוגה תרפיה. הרגשתי שליחות לעבוד עם אנשים הסובלים מפציעות ואנשים מבוגרים אשר אינם מרבים בתנועה ולזכות בתחושה שאני עוזרת להם להיפרד מהכאב. עבורי, זאת סגירת מעגל והתרגשות של נתינה גדולה.

ב2021 הוספתי לעשייה המגוונת שלי גם את היוגה לפנים – תחום מרתק ועתיק, שתופס תאוצה. גם בתחום הזה אני מוצאת את החיבור של גוף ונפש, בריאות ואיזון ויחד עם התוצאות הנהדרות במראה ובמרקם העור – אני יודעת שיש בזה הרבה יותר מקוסמטיקה.

עם השנים, אחרי מאות תלמידות ותלמידים שמתרגלים איתי אונליין, בשיעורים פרטיים ובסדנאות שאני מפיקה ומנחה, פיתחתי גישה שאני קוראת לה "תו השעה",  המבוססת על גוונים שונים מעולם היוגה והזרמים השונים שבה ועל התובנות שצברתי במהלך שנים של התמודדות עם אתגרי חיים קשים. אני משלבת תנועה עדינה וקשובה, תזונה שפויה ובעיקר שילוב של גוף ונפש והתייחסות מעמיקה לתודעה ולדרכים הרבות לרתום אותה לטובת הבריאות, השלווה והאיזון והכי חשוב עבורי זה שאני עושה את מה שאני מלמדת.

כמו שאומרים,

"I walk my talk"

אני מקווה לפגוש אותך בקורסים ובסדנאות שלי.