בלוג בריאות עם אבישג

כאן תמצאי טיפים והשראה לשמור על בריאות ואיזון לפנים ולגוף

רוצה לצמצם את הקמטים באזור השפתיים? להחזיר את הנפח שאבד? הכנתי לך סט תרגילים נוסף!

הקמטים הקטנים משני צדי הפה נוצרים מהבעות כעוסות וכיווץ של שנים. בתרגול יוגה לפנים את יכולה לתרגל מגוון תרגילים גם לשפתיים. התרגילים האלה יכולים לשפר מאד את מראה השפתיים שלך. הם יעזרו לך גם לחזק את השרירים הקטנים מסביבן.

יש כמה סיבות להיווצרות הקמטים בפנים שלנו.  הם כמובן, נכונים גם לגבי הקמטים באזור השפתיים.

ברור, שאחרי שנים רבות שיש לך הבעה מסוימת, ההבעה הזאת תחרוץ בפנים שלך קמטים. ממש כמו שהמים חורצים סימנים בסלע.

אם ההבעה הרגילה והקבועה שלך היתה שמחה ושלווה, אז את ממש מבורכת ויכולה להמשיך ככה.

אבל מה לעשות, שסביר להניח שגם את  "נתקעת" עם הבעה כעוסה, מרירה או נרגנת. כנראה, גם את מכווצת את השפתיים.  אולי את גם נושכת אותן? אולי מעווה אותן לכל מיני כיוונים ובעיקר – כלפי מטה. נכון?

 

יש סיבות נוספות להיווצרות קמטוטים מסביב לשפתיים.  הגוף שלך כבר מייצר פחות קולאגן לגוף כולו ואלסטין לעור. זה גורם לפנים שלך לאבד נפח ולעור להיראות דהוי ונפול. זה גם מה שיוצר את ההבעה של "ליצן עצוב".

כל אלה קשורים גם להפעלה לא נכונה של השרירים באזור הלחיים והשפתיים. את זה בדיוק את יכולה לשנות.

מודעות, תרגילים, עיסויים ואביזרים.

 זה מה שיעזור לך למצק את השפתיים, להקטין קמטוטים. ככה תרוויחי גם מראה רגוע ושמח יותר

את הזמן לא נוכל להחזיר לאחור אבל אפשר בהחלט לשפר את המצב. עם התמדה וסבלנות נצליח גם למנוע את המשך התהליך המהיר שאת רואה בפנים שלך.

חשוב מאד שתלמדי לשלב גם נשימות ומדיטציה להרגעה.

חשוב שתכירי ותבחרי לך אביזר או שניים מבין אלו שנפוצים היום.  (אעלה על כך פוסט נפרד)  האביזרים יעזרו לך במיצוק העור והאזור של השפתיים. האביזרים גם יעודדו את הייצור של קולאגן ואלסטין,

וכמובן – תרגילים ותנועות עיסוי.

בפוסט הזה ובסרטון אני מדגימה לך (עוד) כמה תרגילים מעולים! 

תרגילי יוגה לפנים (FACE-YOGA) מיוחדים לשפתיים!

אנחנו מניעות את השפתיים שלנו המון! גם בשעות הערות וגם בשינה.

אנחנו מדברות, לועסות, שותות עם כוס או קש. אנחנו מנקות את השיניים, מלקקות את שאריות האוכל והמשקה מהשפתיים.  חלק מאיתנו "מוצצות" את הסיגריה בתנועה שמכווצת מאד את השפתיים. כמובן, שאנחנו גם מנשקות או מפריחות נשיקות באוויר!

כל התנועות האלה חשובות אבל חלק מהן מאד מכווץ את אזור השפתיים. אחרי שנים של חזרה על התנועה הזאת, נוצרים קמטוטים מסביב לשפתיים. אצל חלק מאיתנו הקמטוטים האלה מעמיקים מאד.

לכן, חשוב מאד, שתלמדי להניע את השפתיים שלך במגוון תנועות. בעיקר חשוב שתלמדי איך לשחרר את הכיווץ. המודעות תעזור לך להימנע מלכווץ אותן לעיתים קרובות.

בסרטון, שמצורף כאן, אני מדגימה 2 תרגילים שמשלבים תנועה ואת התנועה ההפוכה לה. כך, שבעצם יש כאן 4 תרגילים שמגמישים ומחזקים את השפתיים בתנועות מנוגדות!

חשוב לי שתביני את הקשר בין כל השרירים שבפנים ובין כל האזורים בפנים.

נדמה לך ש 2-3 תרגילים לנקודה הספציפית שמפריעה לך – יגרמו לשינוי בכל הפנים?  אז אני מצטערת להגיד – זה לא עובד ככה….

כדי "לפתוח" את אזור השפתיים צריך לתרגל את כל הפנים!

לתת תמיכה בחיזוק מלמטה, מאזור הצוואר וקו הלסת. ליצור "הרמה" על ידי חיזוק השרירים מלמעלה. כלומר, על ידי חיזוק של הלחיים והמריונטות.

בסרטון המצורף שהכנתי לך, תוכלי לראות וליישם את הצעד הראשון בדרך החדשה שלך בעולם היוגה לפנים או להוסיף עוד על מה שמוכר לך!  

3 מרכיבים חשובים - יישום, התמדה, סבלנות

נכון שהתרגלנו לכך שהכל קורה צ'יק-צ'ק? כל העולם בקצות האצבעות שלנו. מקלידים או מקליקים – וזה מגיע!

ביוגה לפנים אנחנו גם משתמשות באצבעות אבל בצורה שונה לגמרי.  אנחנו מעסות את הפנים בתנועות מגע שונות וברמות לחץ שונות. אנחנו מפעילות משקל מתון על השרירים שאנחנו רוצות לחזק.

אבל קחי בחשבון שזה לא כמו להיכנס לקליניקה, להזריק ולחזור הביתה עם התוצאה. ביוגה לפנים את צריכה להשקיע בעצמך בדרך אחרת.  ליישם את ההמלצות, לשנות הרגלים מזיקים, לתרגל, להתמיד. ואז לעקוב בסבלנות אחרי השינויים המבורכים.

זה הרבה מעבר לתרגילים ותנועות עיסוי

יוגה לפנים או Face-yoga זה הרבה יותר מקוסמטיקה וזה לא אנטי-אייג'ינג.  (או לפחות, ככה אני רואה את זה) אלא פרו-אייג'ינג. להיות בעד, להרגיש בעד ולהיראות שאת בעד!

היוגה לפנים משפיעה גם על הבריאות הכללית. היא עוזרת לך לאזן את רמת המתח והעצבים. הרי כולנו חוות מתח מבפנים ומבחוץ.  היוגה לפנים עוזרת לך ללמוד לאהוב את עצמך. לאהוב את השינויים שמגיעים עם הגיל והזמן החולף.

אלא, שבזכות היוגה לפנים, התרגילים, העיסויים, המדיטציה, הנשימות – את נראית במיטבך! את עושה את הכי טוב שאת יכולה למען עצמך! ולכן, שרירי הפנים מורמים יותר והפנים פתוחות וחיוניות יותר.

אני מאמינה, שאת יכולה להיראות, להרגיש ולתפקד במיטבך גם כשהשנים חולפות ואת מזדקנת.  כן! אני בכוונה משתמשת במילה "המפחידה" הזאת! זהו תהליך טבעי, שקורה בטבע גם לחיות ולצמחים. זה בריא וטבעי יותר לקבל את התהליך בחמלה ואהבה ולשמוח. ככה אהבה וחמלה משתקפים במראה הפנים שלך, בזיק השמחה בעיניים, במרקם הבריא של העור וכן, גם בקמטים.

תבדקי ותבחרי מה שנכון עבורך ומה עושה לך טוב

כדי להסביר את העניין הזה יותר טוב, בואי ניקח לדוגמא שלוש נשים. הן באותו גיל ומצב בריאותי. אפילו המצב הסוציו-אקונומי דומה ובכל זאת נמצא שמערך החיידקים בתוך מערכת העיכול שלהן אינו זהה. גם תוצאות בדיקת הדם שלהן אינן זהות וכמובן, שמראה הפנים שלהן אינו זהה.

יכול להיות שלאחת מהן יש קמטים עמוקים במצח. לשנייה, יש מראה "בולדוג" דווקא בלחיים ובקו הלסת, בגלל שרירים רפויים. לשלישית יש בכלל כתמים כהים מתחת לעיניים המון קמטים מסביב לשפתיים.

בהדרכה הזאת דיברנו גם על הקשר בין התזונה למראה הפנים. אולי יעניין אותך להיכנס ולצפות

אז מה עושים?

לשלושת הנשים האלו חשוב לתרגל את כל השרירים בפנים. לשלושתן חשוב להשתמש באותם תרגילים – כל אחת מהן תצטרך לשים דגש על אזור אחר. כל אחת מהן תצטרך לשלב שינוי תזונתי אחר. אולי גם פעילות גופנית אחרת. למשל, אחת מהן צריכה להיכנס לכושר ולחזק את הגוף ואצל השניה  הכל מכווץ מאד. לה חשוב להקדיש גם זמן לשחרר ולהרגיע את עצמה. השלישית צריכה לשפר את היציבה שלה.

כמובן, שבקורס יוגה לפנים תקבלי מערכת מלאה של תרגול, עיסוי ומדיטציה.  בנוסף, יש בקורס גם סרטוני הדרכה על כל מה שחשוב לעשות בתזונה, תנועה ותודעה. כל זה חשוב כדי שנוכל לעצור או להאט את המירוץ של הגיל הביולוגי, לחיות באיזון ובריאות וגם…

להיראות צעירה, קורנת ויפה יותר בלי קשר לגיל הכרונולוגי.

איזה כיף שהגעת לכאן!

אני אבישג אמיר.

אמא ל 3 בנות מדהימות, מתהדרת בתואר #סבתאבישג, נשואה לדובי – חבר, שותף, ואהוב וביחד איתו  הפכתי להיות מגשימת חלומות סדרתית.

היום אני מאוהבת במקצוע שלי ובעשייה שלי ושמחה לחלוק את חיי בין ישראל לאירופה. בגיל 50 התחלתי קריירה של מורה בכירה ליוגה – לגוף ולפנים, הקמתי עם דובי ריזורט לאירוח ולסדנאות הנמצא… בכפר קטן, על גדת נהר, בקרואטיה לשם אני מביאה קבוצות קטנות לשבוע שאני קוראת לו "סדנופש" – סדנה משולבת בנופש עם תרגולי יוגה, מדיטציה, סדנאות, הרצאה, המון טיולים בטבע המהמם ותפריט בריא ומפנק.

הקורונה הרחיקה אותי מגן העדן שלי, בקרואטיה והתחלתי להפיק ולהנחות סדנאות גם בישראל וגיליתי שהקסם יכול להתרחש גם בסופשבוע ואפילו ביום אחד, גם בארץ.

אני גאה ללוות נשים בתהליכי שינוי, הבראה והתפתחות בתוכנית ליווי אישית.

קבלי מתנה מיוחדת לפנים קורנות

הדרכה, שתסביר לך איך יוגה לפנים תעזור לך לבלום את הזדקנות העור ומראה הפנים

אבישג אמיר-

״נפרדים מהכאב״

הדרכת וידאו חדשה לנשים מעל גיל 45

מתנה קורס‭ ‬לשיפור‭ ‬היציבה

‭ ‬4‭ ‬שיעורים‭ ‬של‭ ‬10‭ ‬דק‭

שיפור היציבה משפיע על הבריאות ועל הנראות שלך!

במדריך (הכתוב והמצולם) נעשה יחד צעדים ראשונים לשיפור היציבה

שתפו באהבה

כתיבת תגובה

פוסטים נוספים לקריאה

נגישות

מה מעניין אותך למצוא באתר?